wtorek, 20 stycznia 2015

Zachęcam. Puść, w rytm muzycznej inspiracji.

Kiedy już usiądę do biurka, to odrywam się dopiero wtedy, kiedy mam biec po dziecko do przedszkola, a więc, jak tu pisać, jak być na blogu? Znalazłam oczywiście usprawiedliwienie, a raczej cały worek rozgrzeszających myśli, pewnie część z nich znacie z własnego doświadczenia:

-nie mam czasu,
-etap aleLARMO już za mną,
-jak tu pisać, kiedy nie mam czasu na spokojną kawę, kino,
-nie chcę pisać w biegu.

Zatrzymały mnie słowa, które usłyszałam od Anny: nie masz czasu, czy nie chcesz go mieć? Oczywiście siłą rozpędu, niczym mucha, która wpada w sieć, jeszcze przez moment szamotałam się w wymówkach, ale pod koniec spotkania zrozumiałam, że nie czas, ale motywacja i kurczowe trzymanie, blokuje systematyczne wpisy.

Opuściłam kierat domowych obowiązków. Uwolniłam się od myśli, że muszę i powinnam. Oddałam odpowiedzialność mężowi, i żeby było jasne, sama zawłaszczyłam większość -po to, żeby mieć kontrolę nad wszystkim, żeby czuć, że ogarniam, panuję, żeby wiedzieć, że wszystko idzie po mojej myśli. Spróbujcie coś puścić! Zachęcam.

Od ponad roku ćwiczę umiejętność puszczania i ciągle mam wrażenie, że nie odeszłam od linii startu. Tak trudno puszczać, tak wiele trzymam. A Wy, co trzymacie?
Pierwszy etap puszczania to niemal rozpacz. Nasila się wewnętrzny dialog: po co ja to robię!? Przecież jest tylko trudniej! Po co puszczam? Ja muszę pilnować, bo jak nie ja, to świat się zawali. Nic się nie zawaliło, wręcz przeciwnie. Powstało wiele pięknych rzeczy:-) W tym, napiszę nieskromnie, ja piękniejsza:-)

Jeszcze siłą rozpędu pilnuję: psa żeby nie szczekał, kiedy rozmawiam przez telefon (wiecie, że nigdy nie sprawdziłam, jak długo potrafi szczekać?), siebie (czy dzisiaj byłam znośna, czy może nie), zadań (o czym zapomniałam, co miałam zrobić), garów w zlewie (wypadałoby je umyć, bo przecież stoją już tak dwa dni), kurzy na półce z książkami (ostatni raz wycierałam je w niedzielę), bloga (ostatni raz PONAD MIESIĄC temu był wpis!). WYOBRAŻACIE SOBIE, JAKA TRAGEDIA, ponad miesiąc!!!;-)

PUSZCZAM! PUSZCZAM kolejne rzeczy:-) TYM RAZEM bloga:-) i zobaczymy, jaki będzie efekt:-)

Wydaje się, że jak puszczę, to zniknę na zawszę-prawda? Sprawdźmy, co się stanie:-)

PUSZCZAM i Was też zachęcam do puszczania. Przestańmy się kurczowo trzymać:-) Zostawiam  Radość o poranku. Sylwia:-)

14 komentarzy:

 1. Ja już jakiś czas temu puściłam bloga i czuję się z tym lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest właśnie uzdrawiająca moc puszczania, której nieoczekiwanie doświadczam:-)

   Usuń
 2. Ja to mam za mało czasu i za mało chęci na wszystko :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wybierz jedną, dwie rzeczy, na których Ci zależy, i tam inwestuj swój czas i energię:-) Dbaj, jak o kwiat, który więdnie:-) Zobaczysz, jaki to daje efekt:-) Zalecam, pozdrawiam i wierzę, że wszystko ma swój czas, swoje miejsce i to my, a nie okoliczności decydujemy, kiedy jest początek wszystkiego:-) Trzymam kciukasy:-)!

   Usuń
 3. Kochana chyba jesteśmy na tym samym etapie, wiele spraw w ostatnim czasie puszczam - bardzo wolno. I co dziwne - jest mi z tym dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, puszczanie to proces:-) u mnie szło i idzie wolno! pomimo tego, że wszystko inne pędzi:-) Ja też się czuję z tym dobrze:-) Cieszę się z Twoich zmian:-) Dużo energii i dobrego ducha w tym, co piszesz:-)

   Usuń
 4. Tak,warto czasami odpuścić.Ciągle za czymś biegniemy,żyjemy w pędzie...Jestem za!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. poganiają nas wszędzie:-)! na przejściu dla pieszych-światła, na zebrze-kierowcy, w kolejce-osoba, która stoi za nami:-) ale nie dajmy się zwariować:-) Żyjmy według własnej busoli, według własnego rytmu:-)

   Usuń
  2. Im więcej odpuszczamy, tym więcej w nas wolności, radości i spójności :)

   Usuń
 5. próbować, próbować, próbować, odpuszczać

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli to co robimy jest w zgodzie z nami samymi, tym łatwiej nam odpuścić to co nam nie sprzyja. Sylwia podoba mi się to co napisałaś: "...wszystko ma swój czas, swoje miejsce i to my, a nie okoliczności decydujemy, kiedy jest początek wszystkiego:-) " i tego się trzymajmy!! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj, to ja chyba też mam podobnie, tyle rzeczy ostatnio puszczam, niech się dzieje co chce, nie wszystkiego trzeba się kurczowo trzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że wcześniej czy później każdego dopada chęć uwolnienia się od myśli, że muszę, powinnam... i przychodzi myślenie czego prawdziwie pragnę? ...
  i wierz mi w następstwie przychodzi cudowne poczucie, że korzystam na tym nie tylko JA, ale również wszyscy wokół.
  Nauczyłam się puszczać, trwało to latami i ciągle trwa:)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja to tak puszczam że hoho a potem łapię i tak się bawię w życie puki co:) buziak

  OdpowiedzUsuń