środa, 18 marca 2015

z drzew, które rosną nad Odrą

Słyszycie słowo: gitara, i co widzicie? Ja widzę wspaniałe instrumenty Odra Guitars. Poniżej przeczytacie o tym, dlaczego. 

Na popularnym portalu społecznościowym, koleżanka udostępniła link do filmu: 80 dni z Odra Guitars.

              
Kliknęłam w link i przepadłam. 

Obejrzałam historię 12 -letniego Borysa, który zbudował własną gitarę pudełkową i przy wsparciu Michała Zygmunta, nauczył się na niej grać w 80 dni.

Nie chcę przegadać tego, co zrobili obaj Panowie, dlatego zachęcam Was- zarezerwujcie 9 minut i zobaczcie, co zrobiła ta dwójka. Gwarantuję, że poczujecie, czym jest pasja i co ją napędza. 

Po obejrzeniu filmu poszłam dalej, po nitce do kłębka... i trafiłam do Odra Guitars, po to, żeby ponownie przepaść. 

Odra Guitars to piękne gitary, wykonane z drzew, które rosną nad Odrą. Jestem zachwycona tym, co zobaczyłam i przeczytałam.

źródło: http://odraguitars.pl/A tak o instrumentach mówi Michał Zygmunt, sprawca mojego przepadania:  

Zaprojektowałem trzy instrumenty o różnym charakterze i przeznaczeniu.  Pierwszy z nich to nisko i masywnie brzmiąca, koncertowa gitara Odra.  Drugi instrument to rezofoniczna gitara Karina. Trzeci,  mała pudełkowa gitarka Kania, zrobiona z drewnianego pudełka po cygarach.  Instrumenty wykonał Mirek Fejcho, właściciel pracowni lutniczej: Lootnick.com, który wniósł do tego projektu swoje wieloletnie doświadczenie. Przy tworzeniu odrzańskiej serii wykorzystaliśmy najlepsze XX -wieczne metody produkcji gitar elektrycznych.  

O ile gitary Odra i Karina to profesjonalne instrumenty dla muzyków, o tyle Kania jest dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Jest niewielka i można ją zabrać wszędzie, a zestaw niezbędnych piosenek opanować w trzy miesiące. Kania ma tylko 4 struny i specjalnie dobrany strój. Jest doskonałym instrumentem dla dzieci.


źródło: http://odraguitars.pl/

Wisienką na torcie jest projekt: Buduj i graj, który zakłada samodzielne wykonanie gitary z pudełka po cygarach. 

źródło: http://odraguitars.pl/

Moje serce jest przy Odra Guitars:-) A gdzie teraz znajduje się Wasze? :-)


p.s. Pasję Odra Guitars możesz udostępnić dalej, korzystając z funpage-u  

11 komentarzy: