piątek, 21 marca 2014

kiedy rzeczywistość płata figle

Czasami kompletnie nie ogarniam życia. Nie wiem czy trzymać się planów, czy rzeczywistości, która wariuje i płata figle. A może sposobem na codzienność jest kompletny luz i puszczenie wszystkiego w myśl słów: niech się dzieje wolna nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba (?)

Kiedyś w takich momentach, jak ten rwałabym włosy z głowy w przekonaniu, że nie panuję nad codziennością. Dzisiaj ze spokojem łapię się najprostszych rzeczy, żeby widzieć że sprawy na których mi zależy idą do przodu. I tak skupiam się na dziecku, które choruje. Na kubku kawy, który stoi przede mną, na planach, które ratują rozhisteryzowaną twórczą duszę.  A co z resztą? Cóż... trzeba w sobie znaleźć siłę, żeby przetrwać czas niepokoju i chaosu. Mieć cierpliwość i wyczekać moment niepowodzeń. Nic więcej.

Dziecko zapadło się w chorowaniu, a ja wraz z nim więc wszystko co było na pierwszym planie przesunęło się gdzieś dalej. Jarzy się, jest, istnieje, ale w innej postaci niż ta zamierzona. Trwam, czekam i wierzę, że przyjdzie to, co przywołuję myślami i działaniem od dłuższego czasu.

Na blogu kilka dużych dziur, ale jak mawiał Napoleon: na polu walki dowodzi rzeczywistość. Nie zamierzam się smagać za nieobecność wręcz przeciwnie. Zamierzam pogłaskać się po głowie i powiedzieć: Dziewczyno, daj spokój, nie staniesz na uszach i rękach;)

Wszystkie Kobiety, które momentami czują się zagubione i przytłoczone tulę do serca! Kochane odnajdziemy to, czego szukamy! Nie przestawajcie trwać, wierzyć i działać:)

16 komentarzy:

 1. Ostatnio przechodziłam przez to samo co Ty.

  Pozdrawiam. Trzymaj się.

  OdpowiedzUsuń
 2. W zlewaniu rzeczywistości jestem mistrzynią. Tyle się dzieje w moim życiu, że czasem tego nie ogarniam. Wiem tylko, że dzieci są dla mnie najważniejsze. Życzę zdrówka, dla dziecka i aby do przodu. P;)

  OdpowiedzUsuń
 3. tez czasami tak sie czuje. coz, trzeba wierzyc co innego pozostało? :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też ostatnio właśnie myślałam, że czasami robię, robię i wszystko pędem, żeby zdąrzyć... a potem zdarza się coś nieoczekiwanego i okazuje się, że moje robienie przyniosło mniej rezultatów niż niespodzianka od losu! I tak się zastanawiam: po co ja to wszystko robiłam? Mogłam sobie siedzieć i czekać na łaskę losu... A w trudnych chwilach powtarzam sobie do znudzenia: at the end everything will be all right. If it's not all right than it's not the end!

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami też tak mam... Dasz radę! Trzymam kciuki kochana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Święte slowa!
  tak to się czasem dzieje ze te złe rzeczy przysłaniaja te najważniejsze i sie gubimy...dlatego warto walczyc i sie nie poddawac, a wszystko sie ulozy :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętaj zawsze po nocy przychodzi dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja jako poprawna pesymistka zawsze sobie powtarzam,nigdy nie jest aż tak źle żeby nie mogło być gorzej, a może to niepoprawny optymizm :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Też tak mam i to dosyć często ostatnio, ale na szczęście znajduję siłę, by zmagać się z problemami. Mamy dla kogo żyć:)!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam tak ostatnio, niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Działajmy i dojdźmy do celów zamierzonych!
  także czasami mam takie dni jakie opisujesz, ale najważniejsze to się nie poddawać:)
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czasem i tak bywa...ale nie ma tego złego...dasz radę, a my już będziemy trzymać kciuki! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kochana, my tu cierpliwie na Ciebie czekamy. Ja sama wychodzę z założenia, że aktualizacja bloga jest na dalszym miejscu w moich priorytetach - na pierwszym są dziecko, mąż i ja. Zadbaj o dziecko, siebie, sprawy rodzinne i osobiste, a potem wracaj do nas z pełnią sił. :*

  OdpowiedzUsuń
 14. kobiety wszystkich chorych dzieciaków łączmy się:)! ;) Wasze zrozumienie jest budujące, a słowa wsparcia mobilizują:):) Dziękuję:):)

  OdpowiedzUsuń
 15. no to możesz mnie mocno przytulić,
  http://lamodalena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. też mi się to zdarza, trzymam kciuki za Was, będzie lepiej...
  cieplutko pozdrawiam i ściskam :)

  OdpowiedzUsuń